Potencjał inwestycyjny

W ofercie Śląskich Kamienic znajduje się klimatyczny, dwupiętrowy, tradycyjny śląski familok z cegły położony przy peryferyjnej uliczce w Janowie na działce o powierzchni 912 m2. Powierzchnia całego budynku to ponad 500 m2 – użytkowa – ponad 368 m2. Stojąc w linii pierzei styka się ścianą szczytową z bliźniaczo podobną. Fasada 4-osiowa, w lewej skrajnej znajduje się brama wjazdowa na duże, długie podwórze, niegdyś rolniczy zagon. Parter oddzielony gzymsem, elewacje z nieotynkowanej cegły. Okna wymienione tzw. śląskie, czyli łukowato od góry zakończone, z kwaterami o klasycznym w takich oknach podziale.

Niegdyś w budynku było sześć mieszkań, w tym dwie tzw. ajncle, czyli mieszkania jednopokojowe, bez kuchni, obecnie jest ich osiem (z kuchniami) z czego na I piętrze urządzono jedno duże, mające nieco ponad 100 m2 powierzchni + taras, oraz II mniejsze – również urządzone. Przestrzenie te pełnią rolę luksusowych apartamentów pod wynajem krótkoterminowy. Mieszkania te są w pełni wyposażone, umeblowane oraz gustownie urządzone. Pozostałe mieszkania po remoncie – stan do odświeżenia i umeblowania. Większość posiada prywatną łazienkę. Mieszkania posiadają wszystkie media. Instalacje częściowo wymienione. Budynek podłączony do instalacji gazowej. Mieszkania wysokie, przestronne, jasne w zależności od mieszkania – przechodnie lub z osobnymi wejściami z przedpokoju. Metraże idealne dla singla (kawalerki) lub rodziny z dziećmi (mieszkania od 37 m2 do ponad 100 m2). Modernizacja budynku – panele słoneczne, wymiana instalacji, wyremontowany dziedziniec, klatki schodowe, mieszkania. Budynek jest podpiwniczony, ma własną kotłownię. Na podwórku znajduje się duży garaż na dwa lub jeden większy samochód.

Potencjał inwestycyjny

Mówiąc o zaletach nie można pominąć działki, na którym znajduje się nieruchomość. Teren jest wyrównany, na gruncie położona kostka, dużo roślinności, która daje chłód w gorące dni. Na działce jest dużo miejsca na zorganizowanie przestrzeni pod miejsce parkingowe dla kolejnego samochodu lub dodatkową przestrzeń wypoczynkową. Warto także wspomnieć o ogrodzie, w którym niegdyś mieściły się chlewiki – obecnie – teren prezentuje się zupełnie inaczej, wpasowując się w trendy XIX, a może nawet wyprzedza swoją epokę.

Przechodząc przez bramę – w której znajduje się wejście na klatkę schodową – wchodzimy na podwórze. Idąc w jego głąb można odkryć atrakcje zaaranżowanej przestrzeni ogrodowej. Znajduje się tu duży parking, latem czynny jest kryty basen z podgrzewaną wodą z leżakami i sauna z dostępem do toalety. Ponadto: grill, ogrodowy aneks kuchenny, umeblowany ogród zimowy z kominkiem, ogródek z roślinami, duży trawnik, altana z dużym stołem i kanapą. Od sąsiednich posesji oddziela wysokie ogrodzenie dając gwarancję prywatności i intymności. Ogród jest iluminowany co wspaniale tworzy wieczorny klimat tego miejsca, na dachu budynku znajdują się panele słoneczne.

Nieruchomość przy ulicy Grodowej to świetna inwestycja do zamieszkania, wynajem krótko lub długoterminowy lub otworzenie małego pensjonatu. Doskonałe rozmieszczenie pomieszczeń gwarantuje wiele możliwości aranżacyjnych – m.in. wygospodarowanie recepcji do zakwaterowania turystów. Ogród można wynajmować gościom na różne imprezy okolicznościowe lub wykorzystać go do celów prywatnych. Lokalizacja blisko centrum gwarantuje szybki dojazd/dostęp do najważniejszych miejsc turystycznych, a bliskość dróg szybkiego ruchu do błyskawicznego przemieszczania się samochodem lub transportem publicznym.

Tu warto inwestować

Rekordy Górnego Śląska

 • 6 334 zrealizowanych wydarzeń biznesowych
  i spotkań konferencyjnych w 2017 roku
 • Niemal 140 mln wydali uczestnicy tych wydarzeń
 • 8 342 dni konferencyjnych
 • Rekordowy wynik 4,83 mln obsłużonych pasażerów przez Międzynarodowy Port Lotniczy w Katowicach – Pyrzowice w 2018 roku
 • Ponad 20 tys. uczestników Konferencji Stron Ramowej Konwencji Narodów Zjednoczonych w sprawie zmian klimatu COP 24 w grudniu 2018 roku
 • Rekordowa liczba 11,5 tys. gości na Europejskim Kongresie Gospodarczym w Katowicach
 • 169 tys. osób wzięło udział w Intel Extreme Games
 • 25 tys. uczestników 4 Design Days
 • Rekordowa liczba turystów na Szlaku Zabytków Techniki 1,2 mln
 • 17 mln podróżnych skorzystało z oferty Kolei Śląskich
 • Ponad 400 tys. podmiotów gospodarczych
  w rejestrze REGON
 • Największa w kraju strefa ekonomiczna (KSSE)
 • Jedna z najlepiej skomunikowanych infrastruktur w kraju
 • Ponad 200 tys. studentów
 • Ponad 4,5 mln mieszkańców
 • Najniższe bezrobocie w kraju
 • I miejsce dla Katowic w kategorii przyciągania inwestycji zagranicznych
 • Najbardziej uprzemysłowiony i najmocniej zurbanizowany region w kraju
 • Jest drugim co do wielkości rynkiem powierzchni logistycznych, produkcyjnych i handlowych w Polsce

Aleksandra Kruszelnicka

tel.: 795 017 914
aleksandra.kruszelnicka@slaskiekamienice.pl
www.slaskiekamienice.pl

Śląskie Kamienice S.A.

40-059 Katowice
ul. Drzymały 4/1
tel.: 32 445 35 56

NIP: 627-273-24-30
KRS: 0000 42 09 85
REGON: 242938836

Zadzwoń: +48 795 017 914